Kullanıcı Girişi
TDBO, bilim olimpiyatları

ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI 3. BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİNDE ŞANLIURFA GAP ARENA'DA SERGİLENECEK PROJE LİSTESİ

Sevgili Mucitler,
Bu yıl 3.cüsünü yapacağımız, Turk Dunyası Bilim ve Kültür şenliğimize ,kısa zaman içinde [tasarım ve Buluş ] dalında yaklaşık 1.200 proje başvurusu yapılmıştır.
 Birbirinden değerli projelerinizi değerlendirmek kolay olmamıştır. Şanlıurfada 24-25 aralıkta sergilemeye değer bulunan 70 proje seçilmiştir. Yurt dışından da 30 proje seçilmiştir.
   Sevgili mucitler, Ülkemizin , Bilim de ,Fende , teknolojının gelişmesinde sizin projelerinize ihtiyacı vardır.Uzulmek yok. gelecek yıl 2017 yılında yapılacak 4.cu Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliğinde buluşmak dileğiyle şimdiden proje hazırlayınız. Hepinize Başarılar Dileriz.
 
                                                 Yrd.Doç.Dr. İbrahim ERDOĞAN
                                             Proje Kordinatörü-MEB Daire Başkanı

 

NO

ÖĞRENCİ ADI

PROJENİN ADI

ŞEHİR

OKULU

6208

Aybike KILIÇ

Afetlerde Yanınızda

Manisa

Salihli Bilim ve Sanat Merkezi

6227

Muhammet Burak ÇİMEN

Kazasız Okul Kapısı

Konya

Kadınhanı Çeşmecik Vali Kemal Katıtaş Ortaokulu

6235

Tunahan ABO

Çarpım Tablosu Öğrenme Makine

Hatay

Hassa Yuvalı ORTAOKULU

6238

Akın İLGAZİ

Akıllı ecza dolabı

Muş

Bulanık Kız YATILI BÖLGE ORTAOKULU

6241

Özgür TOPCU

Açıl Camim Açıl

Muş

DSİ ORTAOKULU

6249

Yusuf Ziya HATİPOĞLU

Dizek Çizer

Antalya

Tekeli Ortaokulu

6270

Ela Gülse UZUN

Akıllı Petrol İstasyonu

Gaziantep

Hacı FEHİME GÜLEÇ ORTA OKULU

6291

Hüseyin Berkay ERGİN

Engelleri Kaldıralım

Nevşehir

Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi

6307

M.Musan Sait KORKMAZ

Sihirli Otopark

Ankara

Özel Ankara Pınar Ortaokulu

6332

M. Furkan. ÇAMKAERTEN

Pratik Mutfak

Amasya

Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi

6358

Muhammed Enes SAMAKLI

Manyetik Yaya Geçidi

Şanlıurfa

Argıl İMAM HATİP ORTAOKULU

6366

Ayşe Betül KAYADİBİ

Dönen Tasarruf

Çorum

Çorum BİLİM SANAT MERKEZİ

6367

Can ERDAL

Otomasyonla Çalışan Robot

İstanbul

Özel istek Kaşgarlı Mahmut Okulları

6368

İrem SEVİMLİ

Askım İndi-Çıktı

Eskişehir

Şehit ONUR YEŞİL ORTAOKULU

6401

Alper IŞIK

Kattan garaja poşet transferi

Erzincan

Erzincan BİLSEM

6406

Zeynep YILDIZ

Çok Renkli Çanta

Şanlıurfa

Bakışlar Ortaokulu

6416

Mustafa AKSOY

Süper Bardak

Rize

Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi

6424

Gizem ERSOY

Kurutmatik

Ankara

Yıldırım Beyazıt Ortaokulu

6447

Yavuz Selim GÜMÜŞ

Beşik Sallayan Robot

Ankara

Mürüvet Bekir Elmaağaçlı Ortaokulu

 

6472

Habil Eren ELÇİ

Dereceli Yatak

Ankara

 

Pir Sultan Abdal Ortaokulu

6474

Gülsüm BAYINDIR

Viraj Uyarı Sistemi

Arzurum

Oltu Ortaokulu

6506

Eren Can Zafer SAĞIR

Robu-İtfaiye

Sivas

 

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi

6536

Leyal AKSOY

Yapraktan Abajura

Yalova

ATATÜRK BİLİM VE SANAT MERKEZİ

6548

Eda Nur BOZKOYUN

Hayat Kurtaran Köprü

Kayseri

 

RAUF DENKTAŞ ORTAOKULU

6586

Sara Gökçehan TULUM

Gör-Bil-Yerleştir

Malatya

MALATYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

6620

Yağız Efe GEÇİCİ

Sağlıklı Odam

Çanakkale

KEPEZ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

6621

Kağan URTEKİN

Robot Futbolu

İzmir

Bademli Ortaokulu

6689

Şeyma BECENOĞLU

3D Döngör

Tokat

Kaya İsmet Özden YBO

6732

Sude ÜNLÜ

Gören Mutfak

Ankara

Namık Kemal Ortaokulu Beypazarı

6763

Zeynep Nehir ÇANKAYA

Yerçekimi Kuvvetini Ölçen Küre

Şanlıurfa

Özel SARAÇ İLGİ ORTAOKULU

 

6787

Muhammet Kasım YILMAZ

Alan Korunumu

Antalya

Tekeli Ortaokulu

6811

Eralp BAYSAL

Çevreci Çamaşır Makinesi

Eskişehir

Atayurt

6832

Mustafa Enes KARAKAYA

DNA saati

Çankırı

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi

6847

Murat MERAL

Döndürüyorum Çiziyorum

Sivas

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi

6883

Ömer KILIÇ

Paletli lastikli ekskavatör

Şanlıurfa

Külünçe Orta Okulu

6926

Sarıgül TURAN

Engelsiz Geri Dönüşüm

Ardahan

 

Ardahan Göle Koyunlu Ortaokulu

6942

Enes DAĞLI

Ateş Ölçer

Eskişehir

ŞEHİT MUTLU YILDIRIM ORTAOKULU

6954

Tacide ARSLAN

Harika Tencere

Şanlıurfa

 

Mimar Sinan Ortaokulu

6985

Ceren DEMİR

Modern Kapı Tokmağı

Niğde

BADEMDERE ŞEHİT NURİ DAYAN ORTAOKULU

7014

Muhammed Emin ÇOLAK

Engelsiz Tavaf

Şanlıurfa

 

Osman Ertörer Ortaokulu

 

7017

Ali Utkay TOPAKTAŞ

Deney Yapan Akıllı Robot

Çorum

Çorum Bilim Ve Sanat Merkezi

7019

Veysel KÖSE

Elektriğin Manyetik Taşınması

Kocaeli

K.S.O. Dumlupınar Ortaokulu

7041

AYBARS ARI

Yangında Akıllı Kaçış Sistemi

Eskişehir

Özel Atayurt Okulları

7055

Senanur ÜLGEN

Destekli ve Hareketli Mouseped

Şanlıurfa

ŞANLIURFA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

7058

Arda BARUT

Teachıng Free Tıme Actıvıtıes

Tokat

 

ERBAA BELEDİYE İLKOKULU

7065

Nesrin PARMAKSIZ

Yerli Çevik Kuvvet Zırhlı Arac

Düzce

Gümüşova İlkokulu

7072

Talha Bayram TOKOĞLU

Sensörlü Kamyon

Amasya

ŞEHİT FERHAT ÜNELLİ BİLİM VE SANAT MERKEZİ

7073

Mücahit KAŞGARLI

Tam Gün Güneş Gören Ev

Ankara

Pınar Okulları

7076

Burak SEVİM

Kaloriferli Beşik

Eskişehir

Hasan Polatkan Ortaokulu

7080

Nilsu GÜNGÖR

Katlanabilir Masa Tenisi

Eskişehir

Hasan Polatkan Ortaokulu

7102

M.Akif SAĞLAM

Akıllı Kümes

Zonguldak

zonguldak bilim ve sanat merkezi

7105

Beyzanur ÖZKER

Renk Körleri İçin Ton Bulucu

Yalova

YALOVA ATATÜRK BİLİM VE SANAT MERKEZİ

7112

Berat SEÇGİN

Mazgatik

Ankara

NAŞİDE HALİL GELENDOST ORTAOKULU

7113

Yağmur ÇOLAK

Artık Yağmurda Islanmak Yok

Kütahya

Kütahya Bilim Sanat Merkezi

7115

Mehmet Fatih DURNA

Akıllı robotum evimi korusun

Çorum

Çorum Bilim Ve Sanat Merkezi

7119

Kezban PEHLİVAN

Çok Amaçlı Masa

Eskişehir

Hasan Polatkan Ortaokulu

7134

M.Yahya SATOĞLU

Engelsiz Tavaf

Kayseri

RAUF DENKTAŞ ORTAOKULU

7137

Ömer Yıldız

Sınır hattı güvenlik silahı

Şanlıurfa

Stem ve Bilim merkezi

7140

Muhammet Hakan USLU

Mavi Kapak Toplama Makinesi

Diyarbakır

Diyarbakır Bilim ve Sanat Merkezi

7147

Sakine AYTEKİN

Dmnen Bank

Şanlıurfa

Küçükhan İlkokulu

7169

Arda OYMAK

Elma Toplama Makinesi

Amasya

Şehit Ferhat Ünelli Bilim Ve Sanat Merkezi

7170

Muhammet POLAT

Bozuk Gıda Dedektörü

Şanlıurfa

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi

7211

Nesrullah DAVAZ

Alzheimer Hastaları Güvende

Bitlis

Yoncabaşı Ortaokulu

7294

Elif Ecren ÖRER

Konuşan Kitaplık

Şanlıurfa

Prof. Abdülkadir Karahan İlkokulu

7298

M.Emin YAMANGÖZ

Fizik Tedavi Bisikleti

Şanlıurfa

Şanlıurfa STEM VE BİLİM MERKEZİ

7300

İbrahim Hakkı ÇELLİK

Rahat Yaşam Projesi

Şanlıurfa

Şanlıurfa STEM ve Bilim merkezi

7319

Zeynep Hilal COŞKUN

Yolda Kalmaz

Yozgat

Yozgat Özel Mektebim Koleji

7334

Aalp SANISA

Keşşaf Uçak Fırlatma Gemisi

Ankara

YASEMİN KARAKAYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

7340

Ahmet BERA USLU

"IGOBOT"

Düzce

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu

7386

Arda AZİZOĞLU

Otomatik Kırmızı Işık Projesi

Hatay

Hatay  BAHÇEŞEHİR OKULLARI

 

YARIŞMAYA KATILAN ÜLKELER

  • TÜRKİYE
    TÜRKİYE
  • KKTC
    KKTC
  • AZERBAYCAN
    AZERBAYCAN
  • KAZAKİSTAN
    KAZAKİSTAN
  • KIRGIZİSTAN
    KIRGIZİSTAN
  • ÖZBEKİSTAN
    ÖZBEKİSTAN
  • TÜRKMENİSTAN
    TÜRKMENİSTAN
  • BOSNA HERSEK
    BOSNA HERSEK
  • BULGARİSTAN
    BULGARİSTAN
  • ALTAY
    ALTAY
  • MOLDOVA
    MOLDOVA
  • MAKEDONYA
    MAKEDONYA
  • ARNAVUTLUK
    ARNAVUTLUK
  • TATARİSTAN
    TATARİSTAN
  • KOSOVA
    KOSOVA
türk dünyası bilim olimpiyatları


Web Tasarım